19 Mart 2012 Pazartesi

Uslu Bebek Gitti, Azman Kedi Geldi :)))

Ay sonunda işten ayrılışımın 3. ayı dolacak, bu da demek oluyor ki oğlumla 3 aydır evdeyim tek sevindiğim de bu oldu zaten...
Canım oğlum artık kendi kendine tırmanışlara başladı sehpa ve koltuklara, yeme alışkanlığı değişti-istemezse itiraz ediyor ve asla yemiyor, anne baba dede gibi kelimelerin yanında eline aldığı bir nesneyi  yanındakine uzatıp -ahh (al), geri isterken de -beh (ver) :)) diyor...

Kovalamaca saklambaç halıda yuvarlanmaca karşılıklı çığlık atmaca, topla şut çekmece, eline aldığı her daire şeklinde nesneye direksiyon muamelesi yapmaca, arabayla bunn bunnn şeklinde oyunlar ki genelde araba ters çevrilip tekerlekleri elle çevriliyor...oyunlarımız her geçen gün artmakta.

Bu arada ilk defa 13 Mart Salı günü anneannesinin otur demesiyle oturdu, yat demesiyle yanağını halıya koyup yattı (Yer : Tosya - Dayımın Evi)

Yaptırmak istediklerini çığlık ata ata yaptırıyor bize :))) sesiyle hükmediyor resmen :)
Kızıp ağlarsa da ağlamaktan çok çığlık atıyor beyimiz.

Her görenin ne uslu bebek dediği oğlumuz artık tutturdu mu tutturan, kaşla göz arasında ısıran, mama kaşığına vurup annesinin ve kendinin üstünü batıran, ağzına aldığı mamayı üstüme püskürten bir haylaz oldu :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder